ING vs Ubank 2026: 5,50% vs 5,10%, bonusregels en calculator

ING vs Ubank 2026: 5,50% vs 5,10%, bonusregels en calculator

Gemaakt op 18 augustus, 2026 Bijgewerkt op 27 augustus, 2026 • Door: Wael.T • Financiële informatie • 7 notulen gelezen

Bronnen en berekeningen zijn vóór publicatie gecontroleerd. Redactioneel proces

Beoordeeld op: 18 augustus, 2026

Vergelijk ING Savings Maximiser en Ubank Save op rates 2026, caps, maandvoorwaarden, welcome offers, FCS en compound-interest scenario’s.

Australische savings rates zijn in 2026 hoog, maar de grootste headline rate komt vaak met maandelijkse voorwaarden. ING Savings Maximiser betaalt meer op een kleiner maximumbedrag wanneer meerdere acties worden voltooid; Ubank Save betaalt iets minder ongoing bonus op een veel groter saldo met een eenvoudiger growth rule. Promotions kunnen de winnaar tijdelijk veranderen.

Waarom Australian savings comparisons in 2026 populair zijn

De Reserve Bank of Australia hield de cash rate target op 11 augustus 2026 op 4,35%, na drie verhogingen eerder dit jaar. De RBA zei dat inflation nog te hoog was. Hoge policy rates ondersteunen competitieve deposit rates, en banken vechten om spaargeld met bonusvoorwaarden en introductory offers. Hierdoor kan de hoogste geadverteerde rate verschillen van wat een echte klant ontvangt.

ING verhoogde Savings Maximiser vanaf 15 mei tot 5,50% p.a. voor eligible customers. Ubank zette zijn Everyday Bonus Rate vanaf 12 mei op 5,10% voor eligible combined Save balances tot $1 miljoen. Nieuwe Ubank-klanten kunnen tot vier maanden 5,85% Welcome Bonus zien. In augustus lanceerde ING ook Savings Booster tot 6,00% voor bepaalde nieuwe spaarklanten. Deze perioden moeten apart worden gemodelleerd.

ING Savings Maximiser: hogere rate, meer voorwaarden

Voor de additional variable rate moet je Orange Everyday hebben en in de huidige kalendermaand minimaal $1.000 vanuit een externe bron naar eligible ING-producten storten, vijf settled eligible card purchases doen en de nominated Savings Maximiser balance laten groeien ten opzichte van de vorige maand, exclusief current-month interest. De additional rate geldt vervolgens in de volgende maand.

De high rate geldt op één nominated Maximiser en slechts tot $100.000. Dat cap is essentieel. Met $40.000 is 5,50% versus 5,10% een directe vergelijking; met $300.000 mag je niet 5,50% over alles rekenen. Gebruik de Compound Interest Calculator per balance slice.

Ubank Save: eenvoudiger gedrag en veel hogere cap

Ubank vereist een Spend account en minimaal $1 groei van je gecombineerde Save balance per maand, interest en specifieke offset-aanpassingen uitgezonderd. Bij qualification geldt de Everyday Bonus Rate op eligible savings tot $1 miljoen. Ubank controleert dit om 23:30 Sydney time op de laatste dag van de maand.

De regel is eenvoudiger maar withdrawals tellen. Neem je $5.000 op, dan moet voldoende worden teruggestort om alsnog boven de vereiste benchmark te eindigen. Wie savings regelmatig voor geplande uitgaven gebruikt kan daardoor een bonusmaand missen.

Boven $100.000 kan de winnaar omslaan

Onder $100.000 en met perfecte qualification is ING 5,50% 0,40 punt hoger dan Ubank 5,10%. Op $50.000 is dat grofweg $200 per jaar vóór tax en daily-calculation effects; op $100.000 ongeveer $400.

Maar Ubank kan zijn bonus op eligible balances tot $1 miljoen betalen, terwijl ING Maximiser bij $100.000 stopt voor de high rate. De juiste vraag is welk percentage op elke dollar van jouw saldo van toepassing is.

Qualification risk behandelen als een kost

Een gemiste bonus werkt economisch als een enorme hidden fee voor die maand. ING heeft drie gedragschecks plus Orange Everyday. Ubank heeft minder stappen, maar een net withdrawal kan de growth test breken. Schat daarom je kans op twaalf maanden perfecte compliance.

Bereken een perfect scenario en een scenario met twee gemiste maanden. Als de fallback rate veel lager is, kan de hogere headline rate snel zijn voordeel verliezen. Realistische cashflow is belangrijker dan theoretische perfectie.

Ubank Welcome Bonus is tijdelijk

Ubank adverteert 5,85% p.a. Welcome Bonus voor eligible new customers tot vier maanden. Daarna kan de ongoing 5,10% worden verdiend. De periode start bij joining; een later geopend extra Save account reset niet automatisch vier maanden.

Op $80.000 kan de tijdelijke 5,85% veel betekenen voor year one. Reken vier maanden welcome en acht maanden ongoing. Gebruik nooit de promo rate alsof deze twaalf maanden geldt.

ING Savings Booster verandert de keuze voor nieuwkomers

In augustus 2026 introduceerde ING Savings Booster. De campagne noemde tot 6,00% variable voor de eerste vier maanden op balances tot $500.000 voor mensen die nieuw zijn bij ING savings, hun balance elke maand met minstens $100 laten groeien en een active Orange Everyday hebben.

Een nieuwe klant hoort dus niet uitsluitend Maximiser met Ubank te vergelijken. Booster kan afhankelijk van eligibility en balance relevanter zijn. Test existing ING Maximiser, new ING Booster en Ubank als aparte scenario’s.

Growth conditions botsen met withdrawals

Beide systemen belonen net saving. ING wil dat de nominated balance hoger eindigt; Ubank wil combined Save minstens $1 laten groeien. Een grote withdrawal aan het einde van de maand kan de bonus verliezen ondanks eerdere stortingen.

Voor emergency money is dat logisch. Als je $8.000 nodig hebt voor een repair, kan die maand bonus verloren gaan. De account heeft dan toch zijn belangrijkste taak vervuld: beschikbaar cash leveren.

Begin met het savings goal, niet met de bank

Stel je wilt $60.000 home deposit in achttien maanden en hebt $35.000. De Savings Goal Calculator bepaalt de monthly contribution. Als die rond $1.300 ligt, kan ING’s $1.000 external deposit natuurlijk passen en is Ubank’s $1 growth gemakkelijk zolang je niet withdrawt.

Spaart iemand maar $100 per maand, dan kan ING vereisen dat er meer geld door eligible accounts stroomt dan werkelijk wordt gespaard. Dat is mogelijk, maar extra friction. De beste account past bij je normale money flow.

Vijf card purchases mogen geen extra consumptie veroorzaken

Wie Orange Everyday al gebruikt voor groceries en transport haalt vijf purchases vanzelf. Wie liever een andere credit card gebruikt kan de regel als checklist ervaren. Onnodig geld uitgeven om savings bonus te krijgen is financieel contraproductief.

Gebruik de Budget Calculator om planned spending en qualification behaviour te scheiden. $30 extra consumptie kan een groot deel van de yearly rate advantage op een klein saldo vernietigen.

FCS: $250.000 per account holder per ADI

De Financial Claims Scheme beschermt eligible deposits tot $250.000 per account holder per authorised deposit-taking institution. De grens geldt per banking licence. ING vermeldt government protection binnen de limiet; Ubank is onderdeel van NAB en zegt dat Ubank plus andere NAB deposits onder één garantie worden samengenomen.

Bij hoge balances is dit cruciaal. APRA waarschuwt dat verschillende trading names onder dezelfde licence geen aparte $250.000-limieten geven. Deposit protection kan belangrijker zijn dan een paar tienden rente.

Savings interest is taxable income in Australia

De Australian Taxation Office zegt dat Australian residents bank- en term-deposit interest doorgaans als income moeten aangeven. 5,50% of 5,10% is dus gross, niet automatisch net.

Bereken eerst gross interest en tax apart. Bij joint accounts hangt de verdeling af van beneficial ownership. Bij zeer grote bedragen kan professioneel tax advice passend zijn.

Voorbeeld: $80.000 en perfecte qualification

Met $80.000 twaalf maanden en unchanged rates begint ING 5,50% boven Ubank 5,10%. De rough gross difference is ongeveer $320 vóór exacte daily calculation en tax. Voor een existing ING customer die conditions vanzelf haalt is dat relevant.

Een new Ubank customer met vier maanden 5,85% verandert de vergelijking. Reken vier maanden welcome en acht ongoing. Afhankelijk van dates en rate movements kan Ubank de gap sterk verkleinen of omdraaien.

Voorbeeld: $300.000 vraagt een totaal andere aanpak

Bij $300.000 geldt ING Maximiser high rate alleen op eligible $100.000. De rest moet naar een ander product of instelling. Ubank kan veel meer balance op bonus rate zetten, maar FCS blijft beperkt volgens de overheidsregels.

Een saver kan funds over meerdere ADIs verdelen om deposit insurance en yield te combineren. Dan wordt cash management een portfolio van caps, protection, tax en administratie.

Voorbeeld: een withdrawal month laat de echte regel zien

Een Ubank saver begint met $40.000, neemt $5.000 voor een car en stort later $1.000. De ending balance kan te laag zijn voor growth. Bij ING kan hetzelfde voorkomen doordat de nominated balance niet hoger eindigt.

Dat is niet noodzakelijk slecht. Als de savings voor de auto waren, is het doel bereikt. Een realistic forecast bevat daarom één of twee non-bonus maanden.

Wie past beter bij ING en wie bij Ubank?

ING Maximiser kan passen bij balances tot $100.000, Orange Everyday users, mensen die $1.000 natuurlijk verplaatsen, vijf normale card purchases doen en elke maand groeien. Ubank kan passen bij savers die een veel grotere cap en eenvoudigere rule willen.

New customers moeten Ubank Welcome en ING Booster apart bekijken. Controleer live rates en eligibility vlak voor openen; RBA en competition kunnen snel veranderen.

Conclusie: de beste rate is degene waarvoor je werkelijk kwalificeert

ING heeft in de gebruikte snapshot de hogere ongoing bonus rate, maar met $100.000 cap en meerdere maandelijkse voorwaarden. Ubank heeft iets lager ongoing yield, maar een veel grotere cap en eenvoudiger growth test. Welcome offers kunnen tijdelijk alles veranderen.

Gebruik de calculator met je echte balance en month-by-month qualification. Voeg missed-bonus scenarios toe en controleer FCS voor grote bedragen. Dit is educatieve informatie en geen persoonlijk financieel of fiscaal advies.

Vergelijk ING Savings Maximiser en Ubank Save met de Compound Interest Calculator

Bronnen / Officiële referenties

Wees de eerste die dit artikel beoordeelt